Skip Ribbon Commands Skip to main content

Interviu su Kenu

Spotlight
"Music is the highest form of art. It is also the most noble. It is human emotion, captured, crystallised, encased… and then passed on to others."

By Ken Ishiwata

 
Interviu su Ken Ishiwata

KI:"Manau, galima sakyti, tai prasidėjo kai man buvo 10 metų - tada aš pasidariau pirmąjį savo stiprintuvą ir nuo to laiko esu sukonstravęs gana nemažai stiprintuvų. Kuomet mokiausi vidurinėje mokykloje, turėjau draugą, kurio tėvas buvo audiofilas. Kuomet jis sužinojo, kad groju violančele ir mėgstu klausytis muzikos įrašus, pakvietė mane į savo klausymosi kambarį. Jis pasakė "Ken, tu turi tai išgirsti. Tai pakeis tave." Uždėjo plokštelę ant patefono ir nuleido tonarmą. Įrašas buvo pažįstamas, tačiau tą dieną skambėjo visiškai kitaip nei iki tol buvau girdėjęs. Julie London balsas buvo kur kas gyvesnis, artimesnis ir patrauklesnis. Aš iki tol niekada nebuvau patyręs, kad įrašytas vokalas gali skambėti taip šiltai ir artimai. Tą vakarą buvau nepaprastai paveiktas. Žiūrėdamas į jo sistemą, pastebėjau įdomią šampano aukso spalvos plokštę su gamintojo pavadinimu apie kurį nebuvau girdėjęs. Tai buvo "Marantz", o stiprintuvas Model 7C. Nežinojau, kad stiprintuvas gali suteikti tokį esminį skirtumą. Muzika per atkuriama per jį mane taip sujaudino, kad netgi šiandien ryškiai prisimenu to ypatingo vakaro sukeltas emocijas ir nuotaiką.

Tai buvo mano pirmasis susidūrimas su Marantz, ir aš labai susidomėjau Model 7C. Jis buvo akivaizdžiai per brangus man, tad aš įkalbėjau savo draugo tėvą paskolinti savąjį. Pasiėmęs namo išnagrinėjau kiekvieną detalę ir tuomet pradėjau daryti jo kopiją. Tai buvo diena kai aš įžengiau į žavintį HiFi kūrimo pasaulį."

Q:Klausimas: Koks buvo pagrindinis iššūkis kopijuojant Marantz Model 7C?

KI:"Tuo metu Marantz konstrukcijos buvo laibai painios ir didžiausias iššūkis buvo sudėtinga grandynų konstrukcija. Reikalas tas, kad su Saul B Marantz Model 7C jei nebūsi atsargus, atsiranda svyravimai. Svyravimai atsiranda aukštesniuose dažniuose ir man tai buvo pagrindinis sunkumas. Aš taip pat pradėjau tirti savo sujungimo techniką, ir kaip geriausia sulituoti visus komponentus. Nagrinėjau šiuos ir daugelį kitų elementų naudodamas Model 7C kaip brėžinį. Tai buvo mano konceptualiojo kūrimo pradžia. Galiausiai, pradėjau suprasti kaip visi skirtingi elementai veikia kartu perteikdami garso signalą ne tik kaip elektroninė funkcija, bet kur kas subtilesniu, išbaigtu ir nuostabiu būdu."

Q:Klausimas: Sakote "ne tik kaip elektroninė funkcija, bet kur kas subtilesniu, išbaigtu ir nuostabiu būdu." Kaip matuojate kokybę?

KI:"Be abejo mes turime instrumentus. Tačiau jie gali išmatuoti tik "garsinius parametrus" statišku būdu. Instrumentai gali matuoti tik momentaliai - tai tarsi darant šokėjo fotografiją: ji preciziškai tiksli, bet nerodo šokėjo greičio, dinamikos ir ritmo. Muzika taip pat dinamiška. Tonas, garsumas ir intensyvumas nuolatos keičiasi. Todėl kiekvieną kartą dirbdamas, produkto kokybę vertinu lygindamas su muzikos kūriniu, kurį absoliučiai žinau iš originalaus šaltinio. Tik tuomet aš galiu sieti kiekvieno komponento charakterį kaip visumos dalį.

Būtina suprasti ką iš tikrųjų reiškia tikros muzikos kokybė. Aš tikiu, kad tai yra vienintelis kelias vertinti produkto kūrimo procesą. Negali paprasčiausiai, paimti komerciškai išleistą CD kaip etaloną, kadangi negali būti tikras jo kilmės autentiškumu. Čia, Marantz mes suprantame šią svarbą kaip absoliučią būtinybę"

Q:Klausimas: Kokybė (ir jos gerinimas) priklauso nuo garsinių charakteristikų santykio suvokimo?

KI:"Iš esmės taip, bet tikrovėje charakteristikos niekada nebūba vienodos. Kontekstas ir aplinka keičia mūsų garso suvokimą. Be abejo, turime aprašytas metodologijas, kuriomis remiamės kurdami ir gamindami savo produktus, bet norėdami gauti norimus rezultatus kartais turime naudoti visiškai skirtingus komponentus. Čia nėra nustatytos formulės. Pavyzdžiui, jei kas nors ims mano patobulintą įrenginį kaip pavyzdį kurdamas savo konstrukciją, nieko nepavyks. Subtilus komponentų suderinimas sukuria unikalias charakteristikas, kurios daro produktą įdomiu. Panašiai kaip futbole. Galite surinkti pačius geriausius žaidėjus, tačiau tai dar nereiškia, kad jie laimės. Žaidėjų savybių derinys turi būti harmoningas. Geras Hi-Fi inžinierius turi tai suprasti."

Q:Klausimas: Jūs akivaizdžiai mėgstate kurti garso sistemas - ar mėgstate tai labiau nei muziką?

KI:"Ne. Aš myliu muziką labiau nei ką kitą. Aš tikiu, kad muziką yra pati didingiausia meno formą kokią tik kada nors yra sukūrusi žmonija. Muzika komunikuoja tiesiai su širdimi. Ji susijungia su emocijomis. Sukurdama išliekantį įspūdį. Muzika nepavaldi laikui."

Q:Klausimas: Sukūrėte KI Perlus, skirtus pažymėti 30 metų sukakčiai darbo su Marantz. Kas daro juos tokiais ypatingais?

KI:"Norėčiau, kad būtų galima psakyti tai yra tam tikras tam tikrų komponentų derinys ar variu dengta šasi, ar kažkas kito. Bet kaip aš pasakojau apie tai kaip skirtingi elementai veikia kartu sudarydami vientisą sistemą. Kodel "Beatles" tokie ypatingi? Ar tai buvo Džnono ir Paulo dainų rašymas? Ar tai buvo Ringo žemiškumas ar Džordžo misticizmas? Ar kažkas kito? Ne, tai buvo visų jų savybių visuma ir tai, kad jie dirbo kartu kaip vienas. Jei pakeistum vieną elementą visa grupė būtų paveikta."

Q:Klausimas: Kaip manote ką suteiks High-End garso ateitis?

KI:"Suteiks tą patį ką ir visada: emociją."

Nes muzika svarbiausia